Finále Skokového poháru České pojišťovny 2012

01.10.2012 13:11

Od čtvrtka do neděle minulého týdne hostil Ranč Opatrný v Hořovicích Finále Skokového poháru, jehož samotný vrchol proběhl v neděli od 15 hod. Součástí několikadenních závodů byla i Podzimní cena Hořovic o celkovou dotaci 60.000,-Kč. Samotná neděle byla zajímavá nejen finálem Kolowrat Junior Cupu určeného pro starší juniory, kde se stal vítězem Ondřej Málek, ale také přítomností Davida Svobody, olympijského vítěze v pětiboji. Ten se na místě dokonce zaregistroval jako dárce kostní dřeně. Hovořil mimo jiné i o svém běžném tréninku s koňmi, o účastech na závodech stupně L v rámci celkové přípravy na pětiboj nebo do dalších ambicích do budoucna.

Samotné grandfinále Skokového poháru přivítalo čtyři jezdce, kteří parkur přešli i s koňmi svých soupeřů, což bylo divácky velmi atraktivní. V zadní části kolbiště se tedy přesedlávali a opracovávali koně, vše s humorem sobě vlastním komentoval Aleš Suchánek. Vítězem grandfinále se stal soupeři příliš nerespektovaný Martin Matějka, tichý a hubený chlapík, který se do hlavní soutěže dostal na divokou kartu. Tedy lépe řečeno po odstoupení Hany Pokorné, jenž se rozhodla svého koně pro velké soutěže Chanela šetřit pro nádcházející podzimní halovou sezónu. Vyhrál tedy beze sporu nejméně stylový jezdec, ale skromný člověk s mezinárodními zkušenostmi zúročenými při vyvrcholení skokové sezóny 2012.